هنوز هیچ شفاف‌سازی درباره ادغام 5 بانک در بانک سپه صورت نگرفته است

🔺در شرایطی طبق مصوبه روز 11 اسفند ماه شورای پول و اعتبار و شورای عالی هماهنگی اقتصادی قرار است پنج بانک‌ انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر در بانک سپه ادغام ‌شوند که هنوز در این ارتباط هیچ‌گونه شفاف‌سازی صورت نگرفته است و همین موضوع هم سوالات و البته نگرانی‌های بسیاری را برای سهامداران و سرمایه‌گذاران این بانک‌ها به وجود آورده است.

🔺 در این بین حتی با وجود گذشت دو هفته از تصویب مصوبه ادغام بانک‌ها هنوز مدیران این بانک‌ها هم جزییات کاملی از اتفاقاتی که قرار است رخ دهد را اعلام نکرده‌اند و آن چه باعث نگرانی سرمایه‌گذاران این بانک‌ها شده انتشار اخباری مبنی بر زیان‌ده بودن آنهاست.

🔺مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران در نشست هیات نمایندگان اسفند ماه این اتاق با اشاره به همین موضوع گفت:بحث‌هایی وجود دارد و اعلام می‌شود که این بانک‌ها زیان‌ده بوده‌ و حساب‌های مالی‌شان تراز نیست. درخواست ما این است که بانک مرکزی در این خصوص شفاف و روشن اظهارنظر و اعلام کند که آیا این بانک‌ها سودده بوده‌اند یا زیان‌ده؛ و اگر قرار است دولت ضرر و زیان آنها را تأمین کند، از چه منبعی این کار را انجام خواهد داد. برطرف کردن این شبهات در ذهن و افکار عمومی یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه و خواسته بخش خصوصی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *