کارآیی و شفافیت بیشتر در سال ۲۰۱۹

?اتاق بازرگانی بین‌الملل (ICC)، درصدد افزایش کارایی و شفافیت در روند رسیدگی خود است. این نهاد به منظور دستیابی به این هدف، راهکارهای جدیدی را در سال گذشته در نظر گرفت. هم‌چنین در سال ۲۰۱۶ اقدام به انتشار اطلاعاتی درخصوص داوران در وب‌سایت خود کرد. این در حالی است که سال ۲۰۱۹ با تلاش مضاعف برای افزایش کارآیی و شفافیت آغاز شده است.

?اتاق بازرگانی بین‌الملل در آغاز ژانویه ۲۰۱۹ یکی از اسناد به روزرسانی شده خود را با نام «دستورالعمل اجرای داوری تحت قوانین داوری ICC برای طرفین و دیوان‌های داوری» به اجرا در آورد. این دستورالعمل، راهنمایی‌های لازم برای طرفین دعوی و داوران را درخصوص روند رسیدگی داوری تحت قوانین ICC فراهم می‌کند. به ویژه پنج اصلاحیه آن، گامی دیگر به سوی ارتقای کارایی و شفافیت برداشته است.

?انتشار اطلاعاتی درخصوص داوران:

▫️همان‌طور که اشاره شد، اتاق بازرگانی بین‌الملل در سال ۲۰۱۶ اقدام به انتشار اطلاعاتی در خصوص داوران در سایت خود کرد. در ابتدا اطلاعاتی در مورد تابعیت داوران، نقش آنها (برای مثال وضعیت آنها به عنوان تک‌داور، داور سرپرست یا داور همکار) و روش انتصاب آنان منتشر شد. دستورالعمل اجرایی به روز شده نیز حاکی از آن است که اطلاعات دیگری نیز باید منتشر شود. از همین رو در جولای ۲۰۱۹ اطلاعاتی در بخش صنعت و مشاوره به طرفین، در سایت این نهاد منتشر خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *