صفرها و آدم‌های بیشتر

?«عامل بروز این فساد اقتصادی، همان مشکلات ساختاری در اقتصاد است و تا آن مشکلات اصلی حل نشود، هرگونه برخورد قضائی و نظارتی با تخلفات راه به جایی نمی‌برد و حتی خاصیت مُسکن کوتاه‌مدت را هم ندارد. نکته ظریف دیگر آن‌که وقتی همین جسم و سیستم بیمار بخواهد مورد سخت‌گیری‌های نظارتی و بی‌رویه قرار گیرد، منجر به ایجاد فضای ناامنی و دلهره و ترس برای نیروهای فعال یا مدیران سالم اقتصادی خواهد شد و آنها نحیف‌تر خواهند شد و خود این مسئله مشکلی بر سایه مشکلات در مسیر رونق اقتصادی می‌افزاید….»

?گوینده این جملات زمانی از دنیا رفت که دو روز پیش‌تر از آن، یکی از مفسدان اقتصادی با لقب سلطان قیر به دار مجازات آویخته شده بود. 22 سال قبل از این هم، مردی به نام فاضل خداداد با اتهام فساد اقتصادی اعدام شده بود. اعدام فاضل خداداد در سال 1374 از نظر بعضی آغاز فرایند مبارزه با مفسدان اقتصادی است اما گویا اعدام حمید باقری درمنی که با فاصله کمی پیش از فوت آیت‌الله هاشمی شاهرودی انجام شد، پایانی بر آن نیست.

?فاضل خداداد 22 سال پیش به جرم اختلاس 123 میلیارد تومانی اعدام شد درحالی‌که شمارش صفرهای گردش مالی آن اختلاس برای بازپرس و دادستان وقت سخت می‌نمود. در سال جاری باقری درمنی به دار مجازات آویخته شد درحالی‌ که تنها به بعضی تخلفات و کلاه‌برداری‌هایش اشاره می‌شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *